Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Le Rose Pinot Noir AC Alsace, Gustave Lorentz

Gustave Lorentz
Laos
(1)
12,11 €
(6)
72,66 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Gustave Lorentz
Värvus roosa
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Pinot Noir 100%
Piirkond Alsace
Aastakäik 2022
Alkoholi protsent 0.125%
Serveerimistemperatuur 8°C°C
Toote tüüp Rosé vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga Aperitiiv, rohelised salatid, kitsejuust, grillitud juurviljad ja köögiviljad, grillitud krevetid.
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Alsace’i tähtsaima veinilinnakese Bergheimi savine ja lubjakivine pinnas sobib hästi Pinot Noir marjade kasvatamiseks. Üha suurem osa Gustave Lorentzi Pinot Noiri marjadest läheb delikaatse rosé veini valmistamiseks. Sellises põhjapoolses külmas kliimas on ülitähtis korjata marjad võimalikult optimaalses küpsuses, siis saab vein värskendav ja elegantne. Juba värvilt on tegemist õrnade toonidega. Lorentzi rosé on kuiva stiiliga. Õrnad marjalõhnad meenutavad vaarikaid ja kirsse. Maitses muutuvad vaarikad metsvaarikateks ja vaarikaseemnete kerge park lubab suus tunda pehmet tanniinsust. Vein on suurepärane suvine aperitiiv ja sobib rannapiknikule kaasa võtmiseks.
Gustave Lorentz’i veinimaja ajalugu ulatub aastasse 1836 olles üks Alsace’i vanimaid veinitootjaid. Isalt pojale edasi antud teadmised on hetkel 6. põlvkonna käes Georges Lorentz’iga eesotsas. Suur kirg viinamarjakasvatuse vastu oli see, mis ajendas Lorentz’ite pere rajama viinamarjapõlde Altenberg de Bergheim nõlvadele. Aegade algusest on seal viinamarju korjatud käsitsi ning iga põllulapi marjad kääritatakse eraldi, et välja tuua iga terroir’ unikaalsus. Bergheimi külas asuvatest 33ha viinamarjapõldudest peaaegu pooled on Grand Cru alad. Alates aastast 2012 on veinimaja ka orgaaniline.
Sarnased tooted