Bestwine klubiliikmetele kogu kaup -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Braide Alte Bianco

Livon
Laos
(1)
64,95 €
(6)
389,70 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Livon
Värvus valge
Riik Itaalia
Viinamarjasort Chardonnay, Sauvignon, Picolit, Moscato
Piirkond Friuli-Venezia Giulia
Aastakäik 2020
Apellatsioon IGT Venezia Giulia
Alkoholi protsent 14%
Serveerimistemperatuur 12-14°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga tursapallid, grillitud krevetid buzara kastmes, pasta tomatikastmes mõõkkalaga, tomatine kala ja mereannihautis, sardiinid tomatikastmes, pehmed hallitusjuustud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Braide Alte aed asub Ruttarsi mäel Collio alal. Braide tähendab kohalikus dialektis farmi ja alte viitab kõrgusele. Kõrgel asetsevatest aedadest avaneb lummav panoraamvaade Sloveenia poolele, Dolegna on viimane küla enne piiri. Sloveenia sarnane maastik kannab nime Brda. Pinnas on savine. Korje võetakse küngastel ette käsitsi. Kääritamine toimub +14 – 16 kraadi juures Allier tammest vaatides. Järgneb 8 kuud õilistumist samades vaatides. Enne müügile paiskamist on väga oluline, et veinile antakse aega pudelis areneda, et kõik maitsed jõuaksid omavahel harmoonilise tasakaalu saavutada. Protsess kestab vähemalt 1,5 aastat. Mitmekihiline ja intensiivne segu tehakse Chardonnay, Sauvignon, Picolit ja Moscato Giallo viinamarjadest. Veinimeister Rinaldo Stocco sõnul on selline valge segu ajalooline Collio traditsioon. Vein saab õlgkollane, klaasis on näha veini kuldne helk. Lõhnapahvakus tunneb kohe ära rohke puuvilja, ingveri ja tammerösti aroomid. Maitses lisandub kollane õun, küps aprikoos, nektariinimoos. Braide Alte on vürtsine ja täidlane, ent samas elegantne. Oluline on veini läbiv tsitruseline hape.
1964-ndal aastal loodud pereettevõtet Livon võib pidada üheks Itaalia Friuli piirkonna tipptootjaks. Alustajaks oli Dorino, edasi tegutsesid firmas Tonino ja Valneo. Praegu on tegev järgmine generatsioon Matteo ja Francesca näol. Tegevust alustati Friuli hinnatuimas valge veini piirkonnas Collios, mis asub Itaalia ja Sloveenia piiri ääres. Veinikelder on aasta-aastalt oma valdusi suurendanud ja nüüdseks on tootmine laienenud ka Chianti piirkonda Borgo Salcetino nime all ning Umbriasse Col Santo veinimõisa näol. Livon on kuulsust kogunud tänu suurele armastusele ja pühendumisele veini vastu. Tulemuseks on võrratud lõpuni viimistletud veinid, mis saavutavad aasta-aastalt järjest rohkem tuntust kogu maailmas ning on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu. Livoni veinidele on kokku antud 15 korral kõige kõrgema kvaliteedi tunnus ehk tre bicchieri, neist kaheksal korral sai tunnustuse Braide Alte aiast valminud vein.
Sarnased tooted