Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Villa Chiópris Prosecco Extra Dry

Villa Chiopris
Laos
(1)
18,25 €
(6)
109,50 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Villa Chiopris
Värvus valge
Riik Itaalia
Viinamarjasort Glera 100%
Piirkond Friuli-Venezia Giulia
Aastakäik NV
Apellatsioon Prosecco DOC
Alkoholi protsent 11,5%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Vahuvein
Maht 75cl
Liik Kaitsud päritolunimetusega vahuvein
Sobivus toiduga apeitiiv, suupisted, mereannid, värsked salatid
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Setteline savipinnas, mis kulgeb Aadria merre suubuvate jõgede voogudes kokkutassitud pinnasematerjalist on sobivaks kasvulavaks hea happega vahuveinile. Prosecco viinamarjaks on 100% Glera mari. Viinamarjamahlal lastakse paar päeva külmal temperatuuril settida, sellele järgneb kääritamine samuti madalal temperatuuril. Mullid tulevad veini suletud autoklaavis, osaline areng toimub edasi pärast pudeldamist. Kokku toodetakse vahuveini 30 000 pudelit. Õlgkollasel Proseccol on elav mull. Lõhnabukett on hästi puuviljane ja aromaatne.
1964-ndal aastal loodud pereettevõtet Livon võib pidada üheks Itaalia Friuli piirkonna tipptootjaks. Alustajaks oli Dorino, edasi tegutsesid firmas Tonino ja Valneo. Praegu on tegev järgmine generatsioon Matteo ja Francesca näol. Tegevust alustati Friuli hinnatuimas valge veini piirkonnas Collios, mis asub Itaalia ja Sloveenia piiri ääres. Veinikelder on aasta-aastalt oma valdusi suurendanud ja nüüdseks on tootmine laienenud ka Chianti piirkonda Borgo Salcetino nime all ning Umbriasse Col Santo veinimõisa näol. Livon on kuulsust kogunud tänu suurele armastusele ja pühendumisele veini vastu. Tulemuseks on võrratud lõpuni viimistletud veinid, mis saavutavad aasta-aastalt järjest rohkem tuntust kogu maailmas ning on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu. Livoni veinidele on kokku antud 15 korral kõige kõrgema kvaliteedi tunnus ehk tre bicchieri, neist kaheksal korral sai tunnustuse Braide Alte aiast valminud vein.
Sarnased tooted