Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Riesling Achleiten Smaragd

Domäne Wachau
Laos
(1)
56,95 €
(6)
341,70 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Domäne Wachau
Värvus valge
Riik Austria
Viinamarjasort Riesling
Piirkond Wachau
Aastakäik 2021
Apellatsioon Wachau DAC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 8°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga Valge kala jõulisemas kastmes, kanaliha, sealiha, õhukesed veiseliha lõigud, vasikaliha
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Achleiteni aia veinid on tuntud oma unikaalsuse poolest. Suitsune mineraalsus, õrnad tulikivi noodid ning kompleksne struktuur. 2021 aastal oli küllaltki külm kevad ning jahe suvi, mis hoidis viinapuude arengut tagasi. Siis aga saabus piltilus soe ja päikeseline sügis, kõik, mida vaja optimaalseks viinamarjade valmimiseks ning ühe suure aastakäigu veinide jaoks. 2021a veine jääme mäletama tugeva kontsentratsiooni, elegantsuse ja sügavuse poolest. Vein on väga aromaatne, mahlased luuviljased aroomid nagu aprikoos ja virsik. Gneiss aluspinnas annab veinile hea happesuse. Naudi kohe või hoia veel 15 aastat. Termin Smaragd tähendab kuiva ja kompleksset veini Wachaust. Lisaks artikuleeritud struktuurile ja sügavusele, mis neis veinides on, tähendab Smaragd ka arengupotentsiaali. Vein on vägagi veetlev oma nooruses, esimese "tipu" saavutab ta umbes 3-5 aasta vanuselt, seda veini võib hoida kuni 15 aastat. Legendaarne Achleiteni nimeline viinapuuaed - Domäne Wachau lipulaev - asub Weisskircheni külas. See "single vinyard" on kuulus võrratult mineraalse karakteriga veinide poolest. Terrassid ja kiviseinad, mis ulatuvad 12. sajandisse ja silikaadirikkad mullad on selle suurepärase asukoha tunnusjooned. Ülemistel terrassidel on valdavaks aluspinnaseks gneiss, alumistel domineerivad aga amfiboliitsed moondekivimid. Geoloogilisi detaile palju, kuid selle veini olemuse ja kirjeldamise lahutamatu osa ja alustala.

Domäne Wachau veinid tulevad iidsetest terrassaedadest. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30% kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse peamiselt preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka.

Sarnased tooted