Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Gustave Lorentz Riesling Cuvée Particuliere

Gustave Lorentz
Hetkel laost otsas
(1)
20,97 €
(6)
125,79 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Gustave Lorentz
Värvus valge
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Riesling
Piirkond Alsace
Aastakäik 2019
Apellatsioon Alsace AOC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga grillitud mereannid, kastmes valge kala ja liha, grillitud kala, suitsukala, noored õrnad juustud, aasia toidud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Marjad korjatakse eri aedadest Bergheimi ümbrusest. Sellest ka Cuvée Particulaire veini nimes, mis viitab üksikutele valitud maalappidele, millest veini algsegu kokku pannakse. Pinnas on seal savi ja lubjakivi segu, milles sisaldub ka mergelit ja merepõhja lubjakivistisi. Veiniaiad on avatud päiksele, positsiooniga lõuna suunas. Riesling on värvilt kuldne. Lõhnas on rohkelt väljendusrikkust. Riesling on suus elav, rohke särtsaka happega, ilus õlisus. Lõpp on kuiv, kerge mineraalsus püsib kogu aeg taustal, pikk järelmaite. Hästi kompleksne, tsitruseline, meekärge ja mesilasvaha. Tegemist on ääretult mitmekülgse gastronoomilise veiniga.
Gustave Lorentz’i veinimaja ajalugu ulatub aastasse 1836 olles üks Alsace’i vanimaid veinitootjaid. Isalt pojale edasi antud teadmised on hetkel 6. põlvkonna käes Georges Lorentz’iga eesotsas. Suur kirg viinamarjakasvatuse vastu oli see, mis ajendas Lorentz’ite pere rajama viinamarjapõlde Altenberg de Bergheim nõlvadele. Aegade algusest on seal viinamarju korjatud käsitsi ning iga põllulapi marjad kääritatakse eraldi, et välja tuua iga terroir’ unikaalsus. Bergheimi külas asuvatest 33ha viinamarjapõldudest peaaegu pooled on Grand Cru alad. Alates aastast 2012 on veinimaja ka orgaaniline.
Sarnased tooted