Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Antech Blanquette de Limoux Brut Nature

Antech
Laos
(1)
14,21 €
(6)
85,26 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Antech
Värvus valge
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Mauzac 90%, Chardonnay, Chenin Blanc
Piirkond Limoux AOP
Aastakäik NV
Apellatsioon AOP
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 6-8°C
Toote tüüp Vahuvein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitsud päritolunimetusega vahuvein
Sobivus toiduga aperitiiv, austrid, muud mereannid
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Antechi veinimaja Blanquette de Limoux Brut Nature valmib traditsioonilisel meetodil peamiselt kohalikust Mauzaci viinamarjast (90%), millele on vähesel määral lisatud Chardonnay’d ja Chenin Blanci. Kõik viinamarjad on kasvatatud veinimaja valdustes ning korjatud käsitsi. Veini on hoitud pärmisettel ca 30 kuud. Savi-lubjakivisegusel pinnasel 20-40 aastastel viinapuudel valminud marjad annavad tulemuseks kirkalt mineraalse, kriidiste ja kliiniliselt puhaste maitsenootidega elegantse vahuveini. Aroomis valgeid viirpuuõisi, maitses kargeid tsitrusvilju ja rohelist õuna, millest viimase maitsenoodid loovad imelise koosluse näiteks õuna-šaloti vinegretiga serveeritud austritega. Aperitiivse olemusega vahuvein sobib saatma ka teisi mereande ning peenetundeliselt valmistatud valgeid kalu.

Limoux kivised nõlvad on veiniaedadele koduks olnud juba enam kui viis sajandit. Ühes siinsetest iidsetest kloostritest avastati ületalve hoitud veinis teistkordsel käärimisel tekkinud mullikesed juba 150 aastat enne, kui Dom Perignon Champagne’s samalaadse üllatuse osaliseks sai. Iidseid veinivalmistustavasid hoiab au sees ka kuus põlvkonda tagasi rajatud ning läbi aegade perekonna ettevõtlike naiste juhitud Antechi veinimaja. Tänapäevalgi on veinimaja eestvedajaks viimase põlvkonna esindaja Francoise, kes kuulub Languedoc Roussilloni naisveinimeistrite ühendusse Vinifilles. Antechi võtmesõnaks ongi vastutustunne eelmiste ja järgmiste põlvkondade ees. Veinimaja valmistab Limoux piirkonnas elegantseid vahuveine, kasutades jätkusuutlikke viljelusviise, mille kinnituseks on neile omistatud Terra Vitis sertifikaat. Limoux’ terroir’d kujundavad kolm võimsat loodusjõudu: Püreneed, Atlandi ookean ja Vahemeri. 400 meetri kõrgusel merepinnast, lõunasuunalistel kivistel nõlvadel kasvatatakse nelja viinamarja: Mauzac, Chardonnay, Chenin Blanc ja Pinot Noir, millest valmivad traditsioonilisel meetodil cremant’d ja blanquette’id. Kõik viinamarjad pärinevad veinimaja enda valdustest ning korjatakse eranditult käsitsi. Viinamarjad pressitakse koheselt, kasutades pneumaatilist pressi. Esimene käärimine toimub termoreguleeritud terastankides.

Sarnased tooted