Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Van Zeller 10 Year Old Tawny Port

Van Zellers & Co
Laos
(1)
55,90 €
(6)
335,40 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Van Zellers & Co
Värvus punane
Riik Portugal
Piirkond Douro
Alkoholi protsent 20%
Serveerimistemperatuur 16-18°C
Toote tüüp Kangestatud vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega liköörvein
Sobivus toiduga šokolaad, karamell, küpsenud juustud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
VZ 10 Year Old on puuviljane ja pehme Tawny Port vein. Vein on imeliselt pehme tekstuuri ja kompleksse aroomiga, milles domineerivad kuivatatud rosinad. Maitses on tunda punast marjasust segatuna tofee magususe ning tammevaadi vaniljega. Järelmaitse on pikk ja marjaselt värske. Van Zellers & Co veinimaja on asutatud 1780 aastal ja on üks vanimaid portveinitootjaid Douro piirkonnas. Alates 2007 on veinimaja taas perekond van Zellerite käes ning uue generatsiooni portveinid on piirkonnas jälle esirinnas. Tawny pordil ei ole sadet, sest vähemalt korra aastas vaatab veinimeister veinid üle ja ühest vaadist teise valamise käigus toimub ka sademe eemaldamine. 10-aastane tawny on väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Pordi toon ei ole veel nii pruunikas kui kahekümneaastasel ja veini intensiivsus jääb keskmiste kanti. Aastaid hiljem läheb vein suurtest vaatidest väiksematesse tammeanumatesse ehk ”pipas’tesse. Nende maht on 550–600 liitrit. Sellest laagerdumise faasist pärineb tawny pähklisus ja rosinane karakter. Tawny puhul mängib ülitähtsat rolli veinimeistri kogemus ja põlvest põlve üle antavad segamisoskused. Veinimeister timmib segades paika tawny karamellikarakteri ja vürtsikuse. 10-aastasel tawny’l on vürtsidest enim tunda kaneeli. Marja ja puuvilja esindavad vaarikas ja viigimari. Avatud tawny pudel püsib muutumatuna kaks nädalat, maksimaalselt kuu jooksul on soovitav port ära tarbida. Hoida peale avamist korgiga suletuna püstiselt külmkapis. Serveerida 8 cl kaupa spetsiaalses copita klaasis.
Van Zellers & Co on üks vanimaid portveinimaju Portugalis. Teadaolevalt on see vanim portveini tootev pereettevõte, mis asutati 1780, kuigi ajalooandmed viitavad juba aastale 1620, kui Cristiano van Zelleri esivanemad alustasid portveini tootmisega. Terminit "portvein" mainiti esimest korda alles mõnikümmend aastat hiljem. Nii pikk on nende lugu! Kusjuures, esimene kaubavahetus mereteed mööda loodi just Balti riikidega juba aastal 1795. Cristiano van Zeller on 15. generatsioon oma pere portveiniäris. Ta on tõeline Douro oru saadik ja käilakuju. Kirglik, autoriteetne ja karismaatiline. Kvaliteetse huumorisoonega – alati mõni lugu varrukast võtta! Cristiano on suhtleja par excellance ja jätab kustumatu mulje Dourost ja selle veinidest üle maailma! Aeg - portveini kõige olulisem liitlane! Aeg on see, mis laseb portveinil settida ja küpseks kujuneda. Et portvein saaks vaatides „aega veeta“, on vaja veinikeldrit, eelistatult väga suurt, ja seda Van Zellerite oma on - 860m2.
Sarnased tooted