Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Solarco

Livon
Hetkel laost otsas
(1)
23,77 €
(6)
142,59 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Livon
Värvus valge
Riik Itaalia
Viinamarjasort Friulano, Ribolla Gialla
Piirkond Friuli-Venezia Giulia
Aastakäik 2021
Apellatsioon Collio DOC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 10-12°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga eelroad suitsutatud kalaga, küpsetatud valge kala ja valge liha, mereannisupp, kaheksajala salat
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Collio on iidne Kirde-Itaalia veiniala, mis asub otse Sloveenia piiri ääres. Siin valmistati veini juba antiikajal. Piirkonna kultuur ja traditsioonid on aegade jooksul totaalselt veinist läbi imbunud. Selle tähistamise märgiks ilutseb 1964. aastal asutatud perefirma veinisildil Vene kunstniku Erté poolt kujundatud aegumatu antiikne naine, kes tiibadega lehvitades aina parema ja kõrgema poole üritab püüelda. Viinamarjad selle Livoni veinimaja ühe tippveini, Solarco jaoks tulevad Ruttars´i nimelisest külast mergli ja saviseguselt pinnaselt. Saak korjatakse käsitsi, vein selitatakse naturaalsel settimise teel. 20% veinist õilistatakse Allier veinivaatides, ülejäänud 80% veinist hoitakse terastankides 6 kuud. Alles selle protsessi lõppedes segatakse vein kokku ning pudeldatakse. Solarcot võib nautida kohe, kuid võib vabalt hoida veinikeldris kuni 7 aastat. Vein on kuldkollase tooniga, aroomis tunda värsket saiakoorikut ning vaniljet. Maitse on elegantne ja väljapeetud, esile tulevad kollased õunad, akaatsia ja troopilsied puuviljad.
1964-ndal aastal loodud pereettevõtet Livon võib pidada üheks Itaalia Friuli piirkonna tipptootjaks. Alustajaks oli Dorino, edasi tegutsesid firmas Tonino ja Valneo. Praegu on tegev järgmine generatsioon Matteo ja Francesca näol. Tegevust alustati Friuli hinnatuimas valge veini piirkonnas Collios, mis asub Itaalia ja Sloveenia piiri ääres. Veinikelder on aasta-aastalt oma valdusi suurendanud ja nüüdseks on tootmine laienenud ka Chianti piirkonda Borgo Salcetino nime all ning Umbriasse Col Santo veinimõisa näol. Livon on kuulsust kogunud tänu suurele armastusele ja pühendumisele veini vastu. Tulemuseks on võrratud lõpuni viimistletud veinid, mis saavutavad aasta-aastalt järjest rohkem tuntust kogu maailmas ning on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu. Livoni veinidele on kokku antud 15 korral kõige kõrgema kvaliteedi tunnus ehk tre bicchieri, neist kaheksal korral sai tunnustuse Braide Alte aiast valminud vein.
Sarnased tooted