Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Segura Viudas Cava Gran Reserva Vintage Brut Nature

Segura Viudas
Laos
(1)
12,56 €
(6)
75,39 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Segura Viudas
Värvus valge
Riik Hispaania
Viinamarjasort Macabeo 85%, Chardonnay 15%
Piirkond Penedès
Aastakäik 2016
Apellatsioon DO Cava
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Vahuvein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein
Sobivus toiduga aperitiiv, sushi, ceviche, carpaccio, avokaado krevettidega, mereannid, kitsejuustud, valgehallitusjuustud, lambajuustud
Kirjeldus
Cava on šampanjameetodil valmistatud vahuvein, mis pärineb Hispaaniast Kataloonia piirkonnast. Veidi Barcelonast lääne suunas väljas sõites tuleb ette Penedési veiniala. Cava valmistamise keskuseks on Sant Sadurni d’Anoia linnake. Cava traditsioon sai alguse üle 100 aasta tagasi. Siis nimetati jooki Hispaania šampanjaks. 1970ndatel keelati šampanja nime kasutamise väljaspool Champagne piirkonda ja jook ristiti ümber. Cava nimi viitab maaalustele koobaskeldritele, kus mullijooki õilsaks tantsitati. Segura Viudase keldrid asuvad 11. sajandil asutatud mõisas. Segura Viudas kuulub kindalt parimate cavatootjate nimistusse. Segura Viudase Gran Reserva Brut Nature on tõeline pidujook, mis annab edasi kogu Segura Viudase cavategemisi parimaid oskusi tänapäevases võtmes. Cava valmistamisel kasutatakse antud juhul Macabeo ja Chardonnay viinamarjasorte. Vintage ehk aastakäigu cava marjad pärinevad ühest kindlast korjest, 2015. aasta septembris nopitud saagist. Macabeo pärineb vanadelt viinapuudelt ja moodustab 85% segust. Macabeo annab veinile hapet ja värskust. Chardonnay korjatakse kõrgemal paiknevast aiast pea kuu hiljem. See viinamari kingib veinile rohkelt puuviljasust ja elegantsust. Vahuvein laagerdub settel vähemalt 30 kuud. Gran Reserva on kuldkollane. Mull on suus püsiv ja värskendav. Komplekses aroomis on tunda kollast õuna, tsitruselisi. Pikalt settel laagerdatud veinis on võisaia ja keeksi maitset. Veini on hoitud osaliselt ka suurtes tammevaatides. Maitselt on cava mõnusalt puuviljane, enamjaolt kuivatatud puuviljade moodi. Järelmaitse röstine, rikkalik ja elegantne.
Sarnased tooted