Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Pala Bovale Essentija Isola dei Nuraghi IGT

Pala
Laos
(1)
39,00 €
(6)
234,00 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Pala
Värvus punane
Riik Itaalia
Viinamarjasort Bovale 100%
Piirkond Sardegna
Aastakäik 2019
Apellatsioon Isola dei Nuraghi IGT
Alkoholi protsent 14%
Serveerimistemperatuur 16-18°C
Toote tüüp Punane vein
Maht 75cl
Liik Geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga antipasti, salaami musta pipraga, suitsuribi, seapraad mustade ploomidega, mustad oliivid, baklazhaanivorm, seened, parim kombinatsioon on lambapraad, suitsutatud lambakints
Kirjeldus
Bovale on üks tuhandest Itaalia originaalviinamarjast. Marjale istub tohutult hästi kõrvetav Sardiinia päike ja kivine pinnas. Arvatakse, et mari on kunagi Sardiiniasse jõudnud Hispaania kaudu. Kõige lähim sugulusside on Bovalel prantslaste Mourvédre’ga. Aaastaid tehti Bovale’st ainult seguveini, paljuski tänu Pala veinimeistri eritähelepanule, on see omapärane iidne viinamari taas huviorbiiti tõusnud. Korralikult viljeletuna annab Bovale vürtsikaid ploomiseid veine, mille tanniinid on jõulisemat sorti. Essentija tegemiseks kasutatavad marjad pärinevad 40-80 aastat vanast aiast, mille pinnas on 100% valge liiv, justkui parimal liivarannal. Selline keskkond ei ole lubanud Phylloxeral areneda, nii on see aed üleilmsest viinamarjanuhtlusest puutumata. Veini värvus meenutab tinti, on mustjas tumepunane. Lõhnapalett pakub äratundmisrõõmu, nagu suitsusaunas valminud sink, milles on ühendatud soojus, männivaik, suitsuröst, vürtsid ja soolakad animaalsed aroomid. Marjase poole pealt on esindatud põldmarjad ja ploomid. Lühidalt väljendudes on Bovale vein, mille iseloom peaks küll kõnetama iga vähegi Eestimaise loodusega kokkupuutunud inimest.
Sarnased tooted