Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Musivum Pinot Grigio

Mezzacorona
Laos
(1)
68,20 €
(6)
409,20 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Mezzacorona
Värvus valge
Riik Itaalia
Viinamarjasort Pinot Grigio
Piirkond Trentino-Alto Adige
Aastakäik 2018
Apellatsioon Trendino Superiore DOC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 6-8°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga koorikloomad, vegetoidud, küpsetatud valge kala, kanaliha
Kirjeldus
Mezzacorona grupp on üle sajandi hoidnud oma väärtuslikku viinamarjakasvatuspärandit ja põlvest põlve edasi antud meisterlikkust. Üle Trentino maaliliste orgude laiub peen viinamarjaistanduste mosaiik, mis meenutab väärtuslikku tesselatsioonikunsti ja on muutumas inimese ja looduse loodud kunstiteosteks.
Musivum on Mezzacorona eksklusiivne veinisari. "Musivum" tähendab ladina keeles mosaiiki. Seda veini ei toodeta igal aastal ja kui, siis alla 4000 pudeli. Tegemist ei ole sellise kerge ja aperitiivse veiniga, mida tavaliselt Pinot Grigio´st oodata võiks. Siinkohal ootab ees suurem seiklus!
Pinot Grigio viinamarjad Musivum veini tarbeks korjatakse teadlikult väikese viibega, et saavutada marjade maksimaalne küpsus ja tuua välja sordi karakterit. Mõistagi toimub korje käsitsi, varajastel hommikutundidel, kui väljas on temperatuurid alles madalamad ja vein saab selle võrra hiljem värskem. Viinamarjade pressimine on väga pehmekujuline - nimelt pressivad nad end ise, omaendi raskuse all ehk kätte saadakse "vabajooksu mahl". Pool viinamarjavirdest suunatakse viimases kääritamise faasis vanadesse tammevaatidesse, kuhu vein jääb hiljem ka õilistuma. Teine pool veinist käärib edasi terastankides ning jääb sinna pärmisettele kehandit koguma. Hiljem segatakse need imelised nested omavahel kokku ja sünnibki Musivum Pinot Grigio.
Musivum Pinot Grigio näol on tegemist kompleksse ja võimsa veiniga. Värvis tume õlgkollane. Aroomis kaunid valged puuviljad nagu pirn ja valge virsik, mis omakorda põimunud päikesekuivatatud tsitrustega, kummeli, mesisuse ja mineraalsusega.
Sarnased tooted