Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Gustave Lorentz Riesling Grand Cru Altenberg de Bergheim

Gustave Lorentz
Hetkel laost otsas
(1)
39,86 €
(6)
239,19 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Gustave Lorentz
Värvus valge
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Riesling 100%
Piirkond Alsace
Aastakäik 2019
Apellatsioon Alsace Grand Cru AOC
Alkoholi protsent 14,5%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga kastmetes valge kala ja liha, grillitud kala ja suitsukalaga, noored õrnad juustud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Altenbergi savi ja lubakivise pinnasega aed on kogu Bergheimi piirkonna kõige ihaldusväärsem kasvupinnas. Seda riesling´it ei saa ega sobikski võrrelda ühegi teise riesling´iga Alsace´ist, kuna ta tuleb niivõrd erilisest keskkonnast. Seda juba 13. sajandist saati. Altenberg kannab uhkusega Grand Cru tiitlit ehk siit tulevad tippude tipud Alsace’i Rieslingu osas. Gustave Lorentzi Vielles Vignes veini jaoks on viinamarjad korjatud 30-50 aasta vanustelt vanadelt viinapuudelt. Lõhnas on veinid naiselikult elegantsed, keha on neil võimas ja järelmaitse lõputu. 2018. aasta oli madala saagikusega, see pikendab veelgi 100% Riesling marjast tehtud konsentreeritud õilsa joogi arengupotensiaali. Altenbergi Riesling on jook tõelisele Rieslingu-asjatundjale. Viinamarjad korjati septembri teises pooles. Veini jääb 8 grammi liitri kohta jääksuhkrut. Riesling on klaasis õlgkollase värvusega. Vein on täidlane ja mitmekihiline. Esiplaanil õilmitsevad tsirtuselised, millelt liigume edasi mesilasvaha jameekärje juurde. Hape on värske. Rieslingule kohaselt eksisteerib suus tuntav õlisus, mis vananedes muutub ilusaks petrooliks. Lõppu jääb pikalt kuiv puuvili ja mineraalsus. Vein on valmis nautimiseks kohe, kuid seda võib veel hoida 20 aastat.
Gustave Lorentz’i veinimaja ajalugu ulatub aastasse 1836 olles üks Alsace’i vanimaid veinitootjaid. Isalt pojale edasi antud teadmised on hetkel 6. põlvkonna käes Georges Lorentz’iga eesotsas. Suur kirg viinamarjakasvatuse vastu oli see, mis ajendas Lorentz’ite pere rajama viinamarjapõlde Altenberg de Bergheim nõlvadele. Aegade algusest on seal viinamarju korjatud käsitsi ning iga põllulapi marjad kääritatakse eraldi, et välja tuua iga terroir’ unikaalsus. Bergheimi külas asuvatest 33ha viinamarjapõldudest peaaegu pooled on Grand Cru alad. Alates aastast 2012 on veinimaja ka orgaaniline.
Sarnased tooted