Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Cuvee Emotion Antech Cremant de Limoux Rose

Antech
Laos
(1)
17,46 €
(6)
104,79 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Antech
Värvus roosa
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Chardonnay, Chenin Blanc, Mauzac, Pinot Noir
Piirkond Limoux
Aastakäik 2021
Apellatsioon Limoux AOP
Alkoholi protsent 12%
Toote tüüp Vahuvein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitsud päritolunimetusega vahuvein
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Antechi veinimaja roosa cremant on pioneer omas piirkonnas. Cremant de Limoux Cuvée Emotion Brut Millésimée valmib veinimaja valdustes kasvanud ning käsitsi korjatud viinamarjadest. Cuvée moodustavad Chardonnay, Chenin Blanc ning kohalik ja vähetuntud Mauzac, maheroosa värvi tagab 4% Pinot Noir’ lisamine. Vahuveini jääksuhkrusisaldus on 8 g/l. Traditsioonilisel meetodil valminud vahuvein on "istunud" 18 kuud pärmisettel ning üllatab aroomis Pürenee aasade kevadlillede ja punaste metsamarjade hõnguga. Maitses jätkub punaste marjade võidukäik, lisaks pohlakesta tanniinidele saab sõna ka mahemagus metsmaasikas. Kena kaaslane delikaatsete suupistete kõrvale. Wine Enthusiast on hinnanud selle 90 punkti vääriliseks.

Limoux kivised nõlvad on veiniaedadele koduks olnud juba enam kui viis sajandit. Ühes siinsetest iidsetest kloostritest avastati ületalve hoitud veinis teistkordsel käärimisel tekkinud mullikesed juba 150 aastat enne, kui Dom Perignon Champagne’s samalaadse üllatuse osaliseks sai. Iidseid veinivalmistustavasid hoiab au sees ka kuus põlvkonda tagasi rajatud ning läbi aegade perekonna ettevõtlike naiste juhitud Antechi veinimaja. Tänapäevalgi on veinimaja eestvedajaks viimase põlvkonna esindaja Francoise, kes kuulub Languedoc Roussilloni naisveinimeistrite ühendusse Vinifilles. Antechi võtmesõnaks ongi vastutustunne eelmiste ja järgmiste põlvkondade ees. Veinimaja valmistab Limoux piirkonnas elegantseid vahuveine, kasutades jätkusuutlikke viljelusviise, mille kinnituseks on neile omistatud Terra Vitis sertifikaat. Limoux’ terroir’d kujundavad kolm võimsat loodusjõudu: Püreneed, Atlandi ookean ja Vahemeri. 400 meetri kõrgusel merepinnast, lõunasuunalistel kivistel nõlvadel kasvatatakse nelja viinamarja: Mauzac, Chardonnay, Chenin Blanc ja Pinot Noir, millest valmivad traditsioonilisel meetodil cremant’d ja blanquette’id. Kõik viinamarjad pärinevad veinimaja enda valdustest ning korjatakse eranditult käsitsi. Viinamarjad pressitakse koheselt, kasutades pneumaatilist pressi. Esimene käärimine toimub termoreguleeritud terastankides.

Sarnased tooted