Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Coteaux Champenois Blanc

Champagne G. Richomme
Laos
(1)
68,10 €
(6)
408,60 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Champagne G. Richomme
Värvus valge
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Chardonnay
Piirkond Champagne, Cote de Sezanne, Barbonne-Fayel
Aastakäik 2021
Apellatsioon Coteaux Champenois AOC
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 10-12°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga aperitiiv, spargel, langustiin
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Mitte kõik Champagne piirkonna veinid ei ole vahutavad. Toodetakse, tõsi, küll väikestes kogustes, aga siiski ka valget, roséd ja punast veini "coteaux champenois" nime all. Teoreetiliselt on ju kõigis šampanjamajades vaikne vein algselt olemas enne, kui temast vahutav saab. Kuid mitte igalt põllulapilt ja igal aastal ei ole ilma mullide kandva rollita veinid joodavad ja nauditavad. Seega on Coteaux Champenois pigem rariteet ja kogemus omaette. G. Richomme veinimaja Coteaux Champenois on valge. See on kolme chardonnay segu, millest üks osa on laagerdatud roostevabast terases, mille eesmärk on nö säilitada seda, mis on, teine tammevaatides, mis annab kehandit ja struktuuri ning kolmas "quevri´des" ehk munakujulistes betoonvaatides, mis natuke mahendab happesust ja nö silub tervaaid nurki. Selline valmistusviis annab veinile rohkelt mitmetahulisust ja -kihilisust.
See on ühe pere lugu, mis sai alguse 1945. a kui Georges ja Cecile Richomme asutasid kaubamärgi G. Richomme. 1963 a alustasid nende lapsed Gérard ja Marguerite viinapuude istutamisega Barbonne-Fayel´is ning nende ponnisutsed said peagi tasutud, kui nad pälvisid Récoltants-Manipulants (RM) ehk iseseiva veinikasvataja ja -valmistaja staatuse. Istutati peamiselt piirkonnale omaselt chardonnay´d. 80-ndatel edenes nende äri jõudsasti, ka tööriistad ja vahendid olid vahepeal arenenud. Sel ajal oli G. Richomme piirkonnas muuseas ainus, kellel oli ka klientide vastuvõtu ala, see on säilinud tänapäevani. Tänaseks päevaks on veninimaja 3. põlvakonna käes, Christophe Richomme ja Florence Collet. Maja juhtimise on enda peale võtnud Florence´i abikaasa Laurent Collet.
Sarnased tooted