Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Brachetto D´Acqui DOCG, Alasia

Alasia
Laos
(1)
16,70 €
(6)
100,20 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Alasia
Värvus punane
Riik Itaalia
Viinamarjasort Brachetto
Piirkond Piemonte
Aastakäik 2022
Alkoholi protsent 5,5%
Toote tüüp Punane vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Aromaatne ja veetlev, kerge kihinaga punane dessertvein, mille aroomis on tunda värskelt purustatud maasikate ning roosi kroonlehtede hõngu. Maitses kergelt mullitav meeldivalt värske ja marjase olemusega. Veini magusus on tasakaalustatud hea happesuse ja mahlaka lõppmaitsega. Brachetto mari on pärit küll Provence´st, kuid tänasel päeval siiski märksa suuremas mahus kasvatatud Itaalias, eriti just Piemonte piirkonnas. Brachetto viinapuu on delikaatne ning väikese saagikusega. Veinid saavad tuntavalt maasikase värvuse ning maitsega. Alasia Brachetto d´Acqui marjad pärinevad Monferrato mägedest Asti provintsist lõunas. Viinamarjaaiad asuvad 250 ja 400 m kõrgusel üle merepiiri valdavalt lubakivisel pinnasel. Augusti lõpus korjatud marju hoitakse pärast purustamist 2-3 päeva roostevabast terasest mahutites. Hiljem pressitakse mass kasutades moodsat pneumaatilist pressi ning saadus laagerdadakse survestatud mahutites.
Araldica Vini on 1954. aastal loodud Piemonte ala kõige edumeelsem veinikooperatiiv. Veinikoda asub Castel Bogliones, Barbera d’Asti südames. Kokku on 230 viinamarjakasvataja halduses 690 hektarit põlde. Grupile kuuluvad Araldica ja Alasia kvaliteetveinisarjad. Vanaisa Livio Manera poolt loodud ettevõtte eesotsas on isast ja pojast veinimeistrite tandem Claudio ja Carlo Manera. Firmas on tegev ka kvaliteedi kontrolliga tegelev Claudio naine Lella. Rahvusvaheliselt tuntud on nende Gavid ja Barberad, aga häid veine tehakse pea igas Piemonte apellatsioonis. Nende veinid esindavad piirkonnale tüüpilisi nauditavaid maitseid ja seda äärmiselt hea hinnaga. Moscato d’Astit ei tohi segamini ajada Martini Astiga. Tegemist on hoopis erineva valmistusmeetodi ja kvaliteediga jookidega.
Sarnased tooted