Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Antech M Le Mauzac 3.0

Antech
Laos
(1)
35,55 €
(6)
213,30 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Antech
Värvus valge
Riik Prantsusmaa
Viinamarjasort Mauzac
Piirkond Limoux AOP
Aastakäik 2019
Apellatsioon Limoux AOP
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 8°C
Toote tüüp Vahuvein
Maht 75cl
Liik Kaitsud päritolunimetusega vahuvein
Sobivus toiduga aperitiiv, eelroad, salatid, mereannid
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

M Le Mauzac - M nagu Mauzac - põline kohalik Limoux piirkonna viinamarjasort, mis on sealsetes kliimatingimustes ideaalselt kohanenud ja kõige vastupidavam sort. Mauzac´i marjad on korjatud käsitsi, et tagada veini parim kvaliteet. Veinimeister Francoise on sellest imelisest sordist teinud vahuveini, mis ei saa kedagi külmaks jätta - Blanquette de Limoux M le Mauzac 3.0. 3.0 tähistab seda, et üheski kolmes veinivalmistamise etapis ei ole lisatud suhkrut: fermentatsioon (kääritamine), tirage (teise ehk pudelkäärituse algus) ja dosage (pudelkäärituse lõppakord). Pärast kääritusi laagerdub vein 36 pärmisettel, et koguda jõudu, luua struktuuri ja mitmetahulisust ning muutuda seejuures veelgi elegantsemaks. Vein on meeldivalt kuiva olemusega. Leiab tundmusi küspetest pirnidest ning värskelt niidetud murust, veinis on ürdisust (estragoni ja koriandrit) ning laimisust. Särtsaka happega! Oma kuiva olemuse poolest sobib hästi aperitiiviks ja suupistete juurde. Wine Enthusiast on hinnanud selle veini 90 punkti vääriliseks.

Limoux kivised nõlvad on veiniaedadele koduks olnud juba enam kui viis sajandit. Ühes siinsetest iidsetest kloostritest avastati ületalve hoitud veinis teistkordsel käärimisel tekkinud mullikesed juba 150 aastat enne, kui Dom Perignon Champagne’s samalaadse üllatuse osaliseks sai. Iidseid veinivalmistustavasid hoiab au sees ka kuus põlvkonda tagasi rajatud ning läbi aegade perekonna ettevõtlike naiste juhitud Antechi veinimaja. Tänapäevalgi on veinimaja eestvedajaks viimase põlvkonna esindaja Francoise, kes kuulub Languedoc Roussilloni naisveinimeistrite ühendusse Vinifilles. Antechi võtmesõnaks ongi vastutustunne eelmiste ja järgmiste põlvkondade ees. Veinimaja valmistab Limoux piirkonnas elegantseid vahuveine, kasutades jätkusuutlikke viljelusviise, mille kinnituseks on neile omistatud Terra Vitis sertifikaat. Limoux’ terroir’d kujundavad kolm võimsat loodusjõudu: Püreneed, Atlandi ookean ja Vahemeri. 400 meetri kõrgusel merepinnast, lõunasuunalistel kivistel nõlvadel kasvatatakse nelja viinamarja: Mauzac, Chardonnay, Chenin Blanc ja Pinot Noir, millest valmivad traditsioonilisel meetodil cremant’d ja blanquette’id. Kõik viinamarjad pärinevad veinimaja enda valdustest ning korjatakse eranditult käsitsi. Viinamarjad pressitakse koheselt, kasutades pneumaatilist pressi. Esimene käärimine toimub termoreguleeritud terastankides.

Sarnased tooted