Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Alasia Barbaresco

Alasia
Laos
(1)
23,41 €
(6)
140,49 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Alasia
Värvus punane
Riik Itaalia
Viinamarjasort Nebbiolo
Piirkond Piemonte
Aastakäik 2017
Apellatsioon Barbaresco DOCG
Alkoholi protsent 14%
Serveerimistemperatuur 16-18°C
Toote tüüp Punane vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga part, tuvi, metslinnu liha, trühvlipasta, seenerisoto
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Marjad veini tegemiseks korjatakse optimaalses küpsusastmes. Peale pressimist lastakse mahlal kaks päeva settida ja seejärel läheb suures Slavoonia tammes kääritamiseks. Hilisem laagerdumine leiab osaliselt aset väikestes tammevaatides, seda tervelt kahe aasta vältel. Filtreerimiseks kasutatakse vana head munavalge meetodit, kus veinivaati segatakse klopitud munavalgesegu, mis imab endasse kogu tekkinud sademe. Järgneb veel kuuekuuline õilistumisperiood pudelis. Vein on rubiinpunane granaatõuna pruunika helgiga. Lõhn tundub esmalt eeterlik ja lilleline. Täpsemalt tunneb ära roosid ja kannikese. Edasi arenevad välja tubakas ja vürtsid. Maitses domineerivad must kirss ja põldmari. Alasia Barbarescol on südikas keha, pikk järelmaitse ja igikestvad tanniinid, nii nagu on kohane parimate Nebbiolo vaatide sisust valmistatud seguveinile.

Saavutused:
Wine Enthusiast - 86 punkti
Araldica on Piemonte piirkonna kõige progressiivsem veinikooperatiiv. Asub see Barbera d’Asti südames Castel Bogliones. Kooperatiivi on koondunud 230 viinamarjakasvatajat, kellel kokku on viinamarjade all 690 hektarit maad. Nad on tuntud kui väga head Barbera, Gavi ja Moscato tootjad, aga tunnustatud on ka Roero Arneis, Barolo ja Barbaresco. Motoks on head joodavad veinid sõbraliku ja kõigile vastuvõetava hinnaga. Kõik veinid valmivad veinimeistrist mänedzeri Claudio Manera taktikepi all. Tema isa oli 1950ndatel kogu veinigrupi asutaja. Hetkel on firmas tegevad ka Claudio naine Leila ja nende veinimeistriks õppinud poeg Carlo. Araldica grupi veinide sarjad on Classici ja Alasia. Eraldi toodab veinifirma kahte erilisemat ühe aia veinide sarja – il Cascinone ja La Battistina. Alasia veinide selitamisel ja filtreerimisel ei ole kasutatud loomseid aineid ja selle tõttu on nad sobilikud taimetoitlastele ja veganitele.
Sarnased tooted