Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Villa Chiopris Ribolla Gialla

Villa Chiopris
Laos
(1)
11,41 €
(6)
68,46 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Villa Chiopris
Värvus valge
Riik Itaalia
Viinamarjasort Ribolla Gialla
Piirkond Friuli-Venezia Giulia
Aastakäik 2022
Apellatsioon Venezia Giulia IGT
Alkoholi protsent 12% vol.%
Serveerimistemperatuur 8-10°C°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga Aperitiiv, valge kala, suitsu kala, angerjas, mereannid, kala taignas, friteeritud juurviljad.
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Ribolla on huvitav ainulaadne viinamarjasort hea tugeva happega ja sügavkollase värviga. Esimesel pilgul tundub vein põhiliselt lilleline ja aromaatne. Parfüümide poole pealt võiks välja tuua liilia. Noorena on Ribolla rohkem sidruni karakteriga, eaga tekib juurde pähklirösti ja muid pudelis laagerdumisel ilmnevaid puuviljaseid aroome. Villa Chioprise Ribolla pakub väga head hinna ja kvaliteedi suhet. Võrreldes Livoni enda sildi all tehtud Ribollaga on Villa Chioprise vein lihtsam ja kergemini joodav.
1964-ndal aastal loodud pereettevõtet Livon võib pidada üheks Itaalia Friuli piirkonna tipptootjaks. Alustajaks oli Dorino, edasi tegutsesid firmas Tonino ja Valneo. Praegu on tegev järgmine generatsioon Matteo ja Francesca näol. Tegevust alustati Friuli hinnatuimas valge veini piirkonnas Collios, mis asub Itaalia ja Sloveenia piiri ääres. Veinikelder on aasta-aastalt oma valdusi suurendanud ja nüüdseks on tootmine laienenud ka Chianti piirkonda Borgo Salcentino nime all ning Umbriasse Col Santo veinimõisa näol. Livon on kuulsust kogunud tänu suurele armastusele ja pühendumisele veini vastu. Tulemuseks on võrratud lõpuni viimistletud veinid, mis saavutavad aasta-aastalt järjest rohkem tuntust kogu maailmas ning on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu. Livoni veinidele on kokku antud 15 korral kõige kõrgema kvaliteedi tunnus ehk tre bicchieri, neist kaheksal korral sai tunnustuse Braide Alte aiast valminud vein.
Sarnased tooted