Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Van Zeller Douro White

Van Zellers & Co
Hetkel laost otsas
(1)
26,32 €
(6)
157,92 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Van Zellers & Co
Värvus valge
Riik Portugal
Viinamarjasort Viosinho, Rabigato, Codega, Gouveio, Arinto
Piirkond Douro
Aastakäik 2020
Apellatsioon Douro DOC
Alkoholi protsent 12%
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga graavilõhe, võised kastmed
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
VZ Douro White on segu kohalikest põlistest sortidest nagu Viosinho, Rabigato, Codega, Gouveio, Arinto - tegemist on "field blendi" ehk "põlluseguga". Viinamarju pressitakse õrnalt, ainult kõige esmane, see kõige kvaliteetsem viinamarjavirre kääritatakse veiniks. Kõik viinamarjasordid kääritatakse eraldi 225 ja 500-liitristes prantuse tamme vaatides, nendes hoitakse veini veel miinimum 9 kuud. Seejärel leitakse õige vahekord ja segatakse sordid kokku lõppveiniks ning pudeldatakse. Vein on üsna jõuline ent mõjudes seejuures üllatavlt värske ja elavana. Vein on floraalne, mineraalne, intensiivne ja puuviljane.
Van Zellers & Co on vanim portveini tootev pereettevõte ning üks vanimaid portveinitootjaid üleüldse. Cristiano van Zeller, olles ettevõtte ainuomanik, on 15. generatsioon oma pere portveiniäris. Van Zellers & Co ettevõte asutati aastal 1780, kuigi ajaloolised andmed viitavad juba aastale 1620, kui Cristiano esivanemad portveini tootsid. Muuseas, sel ajal ei nimetatud seda imelist jooki veel portveinikski – portveini mainiti esimest korda mõnikümmend aastat hiljem. Nii pikk on nende lugu! Kusjuures, esimene kaubavahetus mereteed mööda loodi Balti riikidega juba aastal 1795. Pika ajaloo jooksul jõuab nii mõndagi juhtuda, kuid olgu ära mainitud, et alates 2007 on veinimaja nimi ja bränd taas perekond Van Zellerite käes ning uue generatsiooni portveinid on piirkonnas jälle esirinnas. Neile kuulub 15ha viinapuuaedu ning 860m2 nende valdustest on veinikeldrite all. Van Zellerid on oma veinid tinglikult jaganud kolme erinevasse kategooriasse – vein, mille on kujundanud inimkäsi, aeg või loodus. Need kolm faktorit annavad võimaluse inimestele väljendada, mis on pudelis, mis on peamised põhjused, miks portveini stiilid, maitsenüansid, tekstuurid ja komplekssus on nii erinev. Lisaks portveinidele toodavad nad ka kahte valget ja kahte punast väga ikoonilist veini.
Sarnased tooted