RK Riesling, Reichsgraf von Kesselstatt

Tootja

Reichsgraf von Kesseslstatt

Värvus

valge

Riik

Saksamaa

Viinamarjasort

Riesling 100%

Piirkond

Mosel-Saar-Ruwer

Aastakäik

2018

Alkoholi protsent

11,5 %

Serveerimistemperatuur

8-10°C °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

Sobib hästi kanast või krevettidest valmistatud salatite juurde kerge happelise kastmega. Aasia stiilis köögiviljatoitude juurde. Hästi kergete juustudega.

Laoseis: Laos
Kirjeldus
RK on 1999. aastal loodud vein tähistamaks Kesselstatti veinimõisa 650. aasta pikkust ajalugu veinimaailmas. RK on lühend pikast saksakeelsest nimest. Selle lühendiga tahetakse meele järgi olla nooremale põlvkonnale ja ka nendele, kellele saksa keeles keeleväänamine üle mõistuse keeruline ülesanne tundub. RK Rieslinguga soovib veinimeister Annegret Reh-Gartner edastada veiniarmastajale lihtsa Moseli Rieslingu sõnumi.

Vein on nooruslik, värske, magusate puuviljanootidega ja meelikõitva mineraalsusega. Maitse on pirni, õuna ja luuviljaliste päralt, eriti valge virsiku ja aprikoosi päralt. Hape on tsitruseline, samas vürtsikas, meenutades eelkõige sidrunheina. Riesling on üldiselt hea eestipäraste toitudega harmoneeruja, seepärast valisime ta ka teie jõululaua jaoks välja. 2010. aastal serveeriti RK Rieslingut Vabariigi aastapäeval Presidendi vastuvõtul eestiteemaliste suupistete kõrvale.
17,95 €  
Kogus:
+ -