Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Riul Refosco

Livon
Laos
(1)
25,85 €
(6)
155,10 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Livon
Värvus punane
Riik Itaalia
Viinamarjasort Refosco dal Peduncolo Rosso
Piirkond Friuli-Venezia Giulia
Aastakäik 2020
Apellatsioon Friuli Colli Orientali DOC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 17-18°C
Toote tüüp Punane vein
Maht 75cl
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga grillitud liha, vinnutatud liha, küpsed juustud, metsloomaliha
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
See vein pärineb Riul´i nimelisest viinapuuaiast, mis Corno di Rosazzo kommuunis. Savisel pinnasel kasvanud viinamarjad on korjatud käsitsi. Pärast viinamarjakobarate õrna pressi kääritatakse veinivirret viinamarjakestadel 20 päeva. Sealt suundub vein 13 kuuks suurtesse tammevaatidesse õilistuma. Vein on välimuselt rubiinpunane violetse helgiga, aroomis kannikesi ja metsamarju. Suus on vein maitserohke, tunda tumedaid metsamarju nagu põldmarja. Tanniinid on pehmed, lõppmaitses kerge vürtsikus. Vein on joomiseks valmis kohe, kuid võib hoida veel 10-15 aastat.
1964-ndal aastal loodud pereettevõtet Livon võib pidada üheks Itaalia Friuli piirkonna tipptootjaks. Alustajaks oli Dorino, edasi tegutsesid firmas Tonino ja Valneo. Praegu on tegev järgmine generatsioon Matteo ja Francesca näol. Tegevust alustati Friuli hinnatuimas valge veini piirkonnas Collios, mis asub Itaalia ja Sloveenia piiri ääres. Veinikelder on aasta-aastalt oma valdusi suurendanud ja nüüdseks on tootmine laienenud ka Chianti piirkonda Borgo Salcetino nime all ning Umbriasse Col Santo veinimõisa näol. Livon on kuulsust kogunud tänu suurele armastusele ja pühendumisele veini vastu. Tulemuseks on võrratud lõpuni viimistletud veinid, mis saavutavad aasta-aastalt järjest rohkem tuntust kogu maailmas ning on võitnud palju rahvusvahelisi auhindu. Livoni veinidele on kokku antud 15 korral kõige kõrgema kvaliteedi tunnus ehk tre bicchieri, neist kaheksal korral sai tunnustuse Braide Alte aiast valminud vein.
Sarnased tooted