Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Riesling Kabinett Spitzer Graben 1981

Domäne Wachau
Laos
(1)
92,54 €
(6)
555,24 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Domäne Wachau
Värvus valge
Riik Austria
Viinamarjasort Riesling
Piirkond Wachau
Aastakäik 1981
Apellatsioon Wachau DAC
Alkoholi protsent 11,5%
Serveerimistemperatuur 10°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Viinamarjad selle veini tarbeks on hoolikalt käsitsi korjatud Wachau kõige läänepoolsemast osast, "Spitzer Grabeni" nimelist orgu ümbritsevatest veiniaedadest, sh kuulsad aiad nagu Bruck, Setzberg, Trenning, Kalkofen ja Brandstatt. Ekstreemselt järsud nõlvad, külmemapoolne kliima ja jahedad õhuvoolud defineerivad selle veini. Vein on välimuselt sügavalt õlgkollane kuldse läikega. Aroom on avatud ja ligikutsuv, tunda on tsitrusi, kuivatatud puuvilju, tubakavürtse ning elegantseid vihjeid troopilistele puuviljadele. Elav happesus on kaunilt kombnineeritud puuviljanüanssidega moodustades harmoonilise suudtäitva maitsereisi. See elukogenud vein on volüümikas ja intensiivne, kuid võrratult elegantne ja meeldivalt joodav. Aasta 1981 kevad ol imekaunis, pungad viinapuudele tekkisid juba üsna varakult. Kuid lihavõtete ööl, 19. aprillil võttis öökülm 4/5 kogu Wachau viinapuudest. Suvi ja varasügis oli ilus ja soe ning päike paitas neid viinapuid, mis raske kevade üle olid elanud. Viinamarjad küpsesid sügisel tohutu kiirusega, sest kõrvalt langenud viinapuud sillutasid vaba tee otsesele päikesevalgusele. Septembri teises pooles aga algasid vihmahood. Niiske ilm omakorda oli soodne pinnas oktoobris Botrytise ehk väärishallituse tekkeks. 1981 - madal saagikus, kuid viinamarjade tippkvaliteet.

Domäne Wachau veinid tulevad iidsetest terrassaedadest. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30% kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse peamiselt preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka.

Sarnased tooted