Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Müller Thurgau Extrem

Domäne Wachau
Laos
(1)
28,45 €
(6)
170,70 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Domäne Wachau
Värvus valge
Riik Austria
Viinamarjasort Müller Thurgau
Piirkond Wachau
Aastakäik 2021
Apellatsioon Wachau DAC
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 10°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga suitsukala, soolakoorikus küpsetatud huntahven, melon ja prosciuto, sushi, sashimi
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Müller Thurgau Extrem - iseeneslik käärimine õhusleiduva naturaalse pärmiga betoonist munades, pudeldatud filtreerimata kujul ning ilma lisamata sulfititeta. See vein, olles pisut rock´n´roll, kuulub Domäne Wachau "Backstage Portfoliosse" ehk BSP-sse. Viinamarjad selle veini tarbeks tulevad ühest aiast, järskudelt nõlvadelt, 60-aastastelt terrassidel asuvatelt viinapuudelt, kus pinnaseks on gneiss. Aasta 2021 kevad oli külm ja suvi jahe, mis tõmbas viinamarjade kasvul hoogu maha. Siis aga saabus imeilus sügis: suurepärane kuiv ilm, küllaldaselt päikest, jahedad ööd - ideaalsed tingimused optimaalselt küpsenud viinamarjade jaoks, millest tõotab tulla suure veini aastakäik. 2021.a jääb Wachaus ajalukku kui tugeva kontsentratsiooniga, kuid elegantne, sügav, maitseplahvatuste ning jõulise happega aastakäik. Töö viinapuuaias toimub järjest enam jätkusuutliku viinamarjakasvatuse teel ning orgaanilisi põhimõtteid kasutades. Umbrohu- ja putukatõrjeks keemiat ei kasutata ja viinamarjad, nagu Wachaus ikka, on käsitsi korjatud. Pärast virde ligunemist viinamarjakestadel ning iseeneslikku fermentatsiooni suunatakse vein betoonist munakujulistesse anumatesse. Vein pudeldatakse ilma filtreerimata ning ilma lisatud sulfititeta. Aroomis on vein väga avatud ja ligikutsuv, intensiivsed tsitrusnoodid, kummel, pistaatsia, küps küdoonia, röstitud pähklid, porru - väga mitmetahuline ja kompleksne. Hea struktruuriga ning elegantne, tormaka happesusega, ürdine, vürtsine ning muljetavaldava maitsepikkusega. Vein on ideaalne nii aperitiiviks kui ka fantastiline kaaslane toidu kõrvale, näiteks suitsukala. Suurepärane on ta ka vahemere toitude kõrvale, soolakoorikus küpsetatud huntahven rosmariinikartulitega, prosciutto meloniga, ricotta cannellonid. Aasia köögis on ta ideaalne sushi ja sashimi kõrvale.

Domäne Wachau veinid tulevad iidsetest terrassaedadest. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30% kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse peamiselt preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka.

Sarnased tooted