Louis Max Rully Les Plantenays

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

valge

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Chardonnay

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2018

Apellatsioon

AOC Rully

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

kodune õhtusöök

Serveerimistemperatuur

12 °C

Maht

75 cl

Loodussõbralik valmistusviis

orgaaniline

Sobivus toiduga

mereannid, grillitud kala, linnuliha, õrnamaitselised juustud

EAN: 3485851512167
Laoseis: Hetkel laost otsas
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.
Rully viinamarjaaed laiub üle 290 ha Côte Chalonnaise, kohe Côte de Beaune´st lõunas. Pinnas on seal mergel või savine, lubjakiviste laikudega. See vein on toodetud Domanine Louis Max aladel les Plantenays terroir´l. Seal kasvavad vanad Chardonnay viinapuud 3 ha suurusel alal 300 meetri kõrgusel merepinnast. Viinamarjaaed on käimas oma esimest orgaaniliselt haritud aastat. Viinamarjad korjatakse ja sorteeritakse käsitsi. Vein laagerdub tammevaadis 12 kuud.
Ilusa kirka kuldse tooni ja kergelt roheka varjundiga vein. Aroomis akaatsiad, meekärg ja värsked puuviljad nagu näiteks sidrun või virsik. Suus üle keskmise puuviljane, hästi tasakaalus, värske ja pika järelmaitsega. Nautimiseks kohe või 3-5 aasta pärast.
49,95 €  
Hetkel laost otsas