Louis Max Pommard

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

punane

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Pinot Noir

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2017

Apellatsioon

Pommard

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

veinikeldrisse

Serveerimistemperatuur

15 °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

tugevamaitseliste lihade juurde: lammas, metsloom, röstitud veiseliha, delikaatse linnuliha, grillitud punase liha ja karakterit näitavate juustudega

EAN: 3485851513119
Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.

Pommard on Burgundia üks tuntumaid apellatsioone, mille nimi on olnud elegantse veini sünonüümiks juba keskajast saadik. Pommard on Côte de Beaune´ vein, mille viinapuud kuulusid Burgundia hertsogitele. Hästi kuivendatud, savi- ning lubjakivirikas pinnas on ideaalseks kasvukohaks Pinot Noir marjale.
Viinamarjad korjatakse ning sorteeritakse käsitsi. Vein veedab 18 kuud tammevaadis, millest 30% on uued.
Sügav ning kirgas rubiinpunane värvus. Intrigeeriv aroom koosneb pisikestest marjadest (mustikas, punasõstar, põldmari, kuivatatud ploom) kombineerituna šokolaadi, pipra ning laagerdumisel välja arenevate nahaste nüanssidega. Suus külluslik, ent delikaatse struktuuriga, elegantsed tanniinid - tegemist on oma apellatsiooni kõrgtasemelise näitega. Parim nautimiseks 10-20 aasta pärast.
Sobib hästi tugevamaitseliste lihade juurde: lammas, metsloom, röstitud veiseliha, aga ka delikaatse linnuliha, grillitud punase liha ja karakterit näitavate juustudega.
83,95 €  
Kogus:
+ -