Louis Max Mercurey Les Caudroyes

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

valge

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Chardonnay

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2015/2018

Apellatsioon

AOC Mercurey

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

kingituseks

Serveerimistemperatuur

12 °C

Maht

75 cl

Loodussõbralik valmistusviis

kestlik viinamarjakasvatus

Sobivus toiduga

aperitiiviks, delikaatsete mereandide juurde, kastmesed kala- ja liharoad, vasikaliha, linnuliha.

EAN: 3485851512297
Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is. Nad on üle 230 hektari suuruse viinamarjaistanduse omanikud, kes kasvatatud oma marju järgides mahepõllumajanduse reegleid Burgundias, Rhône´i orus ja Languedocis. Individuaalsus ja elegants, Maison Louis Maxi signatuurid, paistavad maailma parimate restoranide laudadelt näidates, milleks on suuteline kindlaks jäämine traditsioonidele, austusele vanavanemate õpetustese ja armastusele oma tegemiste vastu
See vein kasvatatakse väga konkreetsel ja väikesel osal Domaine La Marche´is. Maalapike asub järsul nõlval, mille pinnas sisaldab suures osas lubjakivi. See imeilus 20 hektari suurune ala on haritud kasutades vaid orgaanilise maaharimise põhitõdesid ning omab alates 2008. aastast ka vastavat sertifikaati. Rohkem kui pooled viinapuudest on vähemalt 25 ja enam aastat vanad.
Viinamarjad korjatakse ja sorteeritakse käsitsi. Vein käärib ja viimistletakse aasta jooksul tammevaadis laagerdudes. Värvis imeilus kuldkollane, roheka varjundiga. Aroomis floraalne (akaatsiad, viirpuu), mineraalne. Suus on tunda värskete puuviljade maitset, mis kombineerub sidruni ning mandlinüanssidega. Vein on kohe nautimiseks valmis, kuid parima maitsenaudingu annab pärast 5-8 aastast hoidmist.
49,95 €  
Kogus:
+ -