Louis Max Mercurey Clos la Marche

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

punane

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Pinot Noir

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2018

Apellatsioon

Côte Chalonnaise

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

külla kaasa

Serveerimistemperatuur

16 °C

Maht

75 cl

Loodussõbralik valmistusviis

orgaaniline

Sobivus toiduga

punane liha, metsloomaliha, tugevad juustud

Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.
Mercurey on Côte Chalonnaise´ suurim veini tootev piirkond. Clos la Marche viinamarjaaed asub Domaine la Marche´s, küla keskel. Pinnas on väga sarnane Côte de Beaune´le: savi, lubjakivi ja marl. Viinapuude vanus selles Louis Maxile kuuluvas kuulsas viinamarjaaias on 15-80 aastat.
Viinamarjad korjatakse ning sorteeritakse käsitsi. Vein käärib roostevabast terasest mahutites ning saavutab oma küpsuse 12-18 kuu jooksul tammevaatides, millest 25% on uued.
Veini iseloomustab kirgas rubiinpunane värvus ning tugev punaste marjade aroom (vaarikas, kirss), viited vürtsidele, sügisesed lehed ning lagrits. Lopsakas ning maitserohke, pehmed tanniinid ning terroir´le omased mineraalsed noodid. Lõpp on pikk ning harmooniline. Parim 3-5 aasta pärast nautides.
Sobib hästi punase liha, metsaloomaliha ja tugevate juustudega.
49,95 €  
Kogus:
+ -