Louis Max Mercurey 1er Cru les Vasees

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

punane

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Pinot Noir

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2017

Apellatsioon

Premier Cru Les Vasées

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

lihavein

Serveerimistemperatuur

15 °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

grillitud või kastmes punane liha, linnuliha, eksootilised toidud, tugevad juustud

EAN: 3485851514949
Laoseis: Hetkel laost otsas
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.
See vein on toodetud Burgundias Côte Chalonnaise´s. 1er Cru Les Vasées asub Louis Max monopol-piirkonnas Domaine la Marche´s. Pinnas on savikas ning üsna hea lubjakivi osakaaluga.
Viinamarjad korjatakse ning sorteeritakse käsitsi. Vein käärib roostevabast terasest mahutites ning saavutab oma küpsuse 12-18 kuu jooksul tammevaadis, millest 30% on uued.
Veini iseloomustab kirgas rubiinpunane värvus ja tugev punaste marjade aroom, mida kroonib õrn vanilje- ning tammenoot. Suus hästi tasakaalus, pehmed tanniinid ning vürtsikas lõpp. Parim nautimiseks 5-7 aasta pärast.
Sobib hästi grillitud või kastmes punase liha juurde, linnuliha, tugevate juustude ja eksootiliste toitudega.
55,95 €  
Hetkel laost otsas