Louis Max Hautes Cotes de Beaune

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

punane

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Pinot Noir

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2017

Apellatsioon

Hautes-Côtes de Béaune

Alkoholi protsent

12,5 %

Sündmus

kodune õhtusöök

Serveerimistemperatuur

16 °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

grillitud ja röstitud punane liha, metsloomaliha, pehmemaitselised juustud

Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.
Hautes-Côtes ala katab 400m kõrgusel, tavapärasest Côte-de-Beaune aiast 100m kõrgemal, päikesele hästi avatud mäenõlva - taimed kasvavadki selle aia kõige päikeselisemal lapikesel. Viinamarjad korjatakse ning sorteeritakse käsitsi. Vein käärib kontrollitud temperatuuril roostevabast terasest mahutites.
Veini iseloomustab sügav rubiinpunane värvus ja tugev punaste marjade aroom. Keelel väga delikaatse struktuuri ja lopsaka ümarusega. Äärmiselt meeldiv Hautes-Côtes de Beaune, mis on valmis nautimiseks 3-4 aasta pärast.
Sobib hästi grillitud ja röstitud punase liha, metsloomaliha ja pehmemaitseliste juustudega.
25,45 €  
Kogus:
+ -