Louis Max Cremant de Bourgogne

Tootja

Maison Louis Max

Värvus

valge

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Chardonnay

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

NV

Apellatsioon

Crémant de Bourgogne

Alkoholi protsent

12,5 %

Sündmus

aperitiiviks

Serveerimistemperatuur

6-8 °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

aperitiiv, erinevad suupisted, desserdid

EAN: 3485851511696
Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.

384 küla Saône-et-Loire, Côte d’Or, Rhône ja Yonne´ piirkondadest võivad oma vahuveinidele taotleda Crémant de Bourgogne apellatsiooni. Nad valmistavad vahuveine kasutades traditsioonilisel ehk šampanjameetodit. Selle cremanti valmistamiseks kasutatakse marju kõigist neist piirkondadest.
Viinamarjad korjatakse käsitsi. Saak viiakse veinikeldrisse, kus see pressitakse korduvalt. Ainult esimesel 100 liitril, mis on saadud 150 kilogrammist viinamarjadest, on õigus kanda nimetust Crémant de Bourgogne.
Veini iseloomustab hallika helgiga helekollane värvus ja peen mull. Lopsakat aroomi valitseb kombinatsioon värsketest puuviljadest ja valgetest õitest, mesine noot ja kuivatatud puuviljad. Elegantne, kompleksne ja pika järelmaitsega.
29,95 €  
Kogus:
+ -