Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Henners Vintage Brut

Henners
Laos
(1)
82,95 €
(6)
497,70 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Henners
Värvus valge
Riik Inglismaa
Viinamarjasort 70% Chardonnay, 30% Pinot Noir
Piirkond West-Sussex, Suurbritannia
Aastakäik 2016
Apellatsioon Sussex PDO
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Vahuvein
Liik Vahuvein
Sobivus toiduga mereannid, kala, linnuliha, kõik milles kreemisust ja võid
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Hennersi aastakäigu vahuveini tehakse ainult väga väljapaistvatel aastatel nagu seda oli 2016 - kui veinimeister usub, et viinamarjade kontsentratsioon ja küpsus suudavad luua veini, millel on arengupotentsiaali pikemateks aastateks. Chardonnay toob veini suurepärast struktuuri ja elavat loomu, Pinot Noir omakorda lisab kehandit, ümarust ja rühikust. Veini on hoitud 60 kuud pärmisettel, mille käigus on tekkinud meeldiv küpsisene, kreemine ja mesine aroom, maitses lisandub meeldiv happesus, soolakus ning mineraalsus. Dosaaz 8 g/l kohta. Discorgement veebruaris 2022. kuni 10% chardonnayst on hoitud 6 kuud ka tammevaadis, mis annab vahuveinile komplekssust juurde. Seda veini on toodetud 5000 pudelit.
Henners Vineyardi asutas 2007. aastal Lawrence Warr, kes oli pikaaegne vormel 1 insener. Olles vormel 1-st lahkunud, et asutada insenerikonsultatsioonifirma, algasid paralleelselt ideaalse viinamarjaistanduse otsingud. Poolteist aastat hiljem Istutatigi nelja hektari jagu kolm klassikalist vahuveini viinamarjasorti Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier Inglismaa ühte kuivemasse ja päikesepaistelisemasse asukohta, maalilisse Herstmonceux´ külla, 8 km kaugusele merest East Sussexis. Larry nimetas viinamarjaistanduse Henneriks oma prantslasest esivanema Henners Duboisi auks, kes oli sunnitud 18. sajandi lõpul Prantsuse revolutsiooni ajal Pariisist Inglismaale põgenema. Rannikuäärsel asukohal on viinapuuaedadele suur mõju ja eelis. Rikkalik savimuld ja meretuuled muudavad selle koha ideaalselt sobivaks kvaliteetsete vahuveinide tootmiseks. Nad ise rõhutavad, et just meretuuled on nende edu võtmeks, vähendades külmaohtu ja haiguste survet ning tuues veinidesse karge soolsuse. Henners on ka Ühendkuningriigi Sustainable Wines of Great Britain üks asutajaliige.
Sarnased tooted