Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Henners Brut NV

Henners
Laos
(1)
74,95 €
(6)
449,70 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Henners
Värvus valge
Riik Inglismaa
Viinamarjasort 40% Chardonnay, 35% Pinot Noir ja 25% Pinot Meunier
Piirkond West-Sussex, Suurbritannia
Aastakäik NV
Apellatsioon Sussex PDO
Alkoholi protsent 12%
Serveerimistemperatuur 8-10°C
Toote tüüp Vahuvein
Liik Vahuvein
Sobivus toiduga aperitiiv, mereannid, kammkarbid, sinimerekarbid, krevetid,
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Sellelt saviselt ja kriidisielt pinnaselt tulnud traditsioonilise meetodi vahuvein on valmistatud nö traditsioonilise seguna Pinot Noir, Meunier ja Chardonnay viinamarjasordist. Seda puuviljaaia lõhnalist vahuveini, millele sekundeerivad tsitrused, on pärmisettel hoitud 36 kuud. Tulemuseks elegantne ja suurepärases tasakaalus kompleksne eliksiir, milles tundua pisut brioche´i, küpsist, miskit piimast ja kreemist ning kollast ja punast õuna. Dosaaz 6 g/L kohta. Kõik Hennersi vahuveinid läbivad malolaktilise fermentatsiooni.
Henners Vineyardi asutas 2007. aastal Lawrence Warr, kes oli pikaaegne vormel 1 insener. Olles vormel 1-st lahkunud, et asutada insenerikonsultatsioonifirma, algasid paralleelselt ideaalse viinamarjaistanduse otsingud. Poolteist aastat hiljem Istutatigi nelja hektari jagu kolm klassikalist vahuveini viinamarjasorti Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier Inglismaa ühte kuivemasse ja päikesepaistelisemasse asukohta, maalilisse Herstmonceux´ külla, 8 km kaugusele merest East Sussexis. Larry nimetas viinamarjaistanduse Henneriks oma prantslasest esivanema Henners Duboisi auks, kes oli sunnitud 18. sajandi lõpul Prantsuse revolutsiooni ajal Pariisist Inglismaale põgenema. Rannikuäärsel asukohal on viinapuuaedadele suur mõju ja eelis. Rikkalik savimuld ja meretuuled muudavad selle koha ideaalselt sobivaks kvaliteetsete vahuveinide tootmiseks. Nad ise rõhutavad, et just meretuuled on nende edu võtmeks, vähendades külmaohtu ja haiguste survet ning tuues veinidesse karge soolsuse. Henners on ka Ühendkuningriigi Sustainable Wines of Great Britain üks asutajaliige.
Sarnased tooted