Grüner Veltliner Federspiel Terrassen

Tootja

Domäne Wachau

Värvus

valge

Riik

Austria

Viinamarjasort

Grüner Veltliner 100%

Piirkond

Wachau

Aastakäik

2020

Alkoholi protsent

12 %

Serveerimistemperatuur

8°C °C

Maht

37,5 cl

Sobivus toiduga

Kergete eelroogade, kala, pastade, kana ja vürtsikate juustude juurde. Ka idamaise köögiga nautimiseks on suurepärane vein.

Laoseis: Laos
Kirjeldus
Domäne Wachau Terrasseni sarja veinid on segud erinevatest tibatillukestest iidsetest terrassaedadest, mille suurus on nii väike, et eraldi vinifitseerituna neist arvestatavat veinikogust ei saakski. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30 % kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse ainult preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka. Kohaliku veiniseaduse järgi jaotuvad veinid kolme kvaliteedikategooriasse. Smaragd on tipmine, Federspiel keskmine ja Steinfeder, viimane nendest on kõige lihtsam. Grüner Veltliner on Austria valge vein number üks. Ingliskeelse veinitarbija jaoks passib keerukas saksa sordinimi lihtsalt esitähtede järgi grüü-vee’ks lühendada.

Grüner Veltliner on väga mitmekülgse karakteriga tänuväärne toiduvein. Värvus on õlgkollane. Lõhnas tungib esile valge pipar ja karusmari, maitses kollane õun, sidrun, virsik ja rohke suitsune mineraalsus. Grüneri hape annab endast ise võimsalt märku, tormakas hape ongi Grüner Veltlineri selgrooks. Sama oluline on Grüneri juures vürtsikas järelmaitse.
9,75 €  
26,00 €/L
Kogus:
+ -