Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Estay

Dominio de Tares
Laos
(1)
12,80 €
(6)
76,80 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Dominio de Tares
Värvus punane
Riik Hispaania
Viinamarjasort Prieto Picudo
Piirkond El Bierzo Alto, Leon, Castilla Y León
Aastakäik 2020
Apellatsioon Vino de la Tierra de Castilla y León
Alkoholi protsent 14%
Serveerimistemperatuur 14°C
Toote tüüp Punane vein
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga suupisted, tapased, juustud, külmad lihalõigud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Kohalikku Prieto Picudo viinamarjasorti viljeletaksegi peamiselt Hispaania põhjaosas Tierra de Leon´is. See viinamarjasort on tundud oma särtsaka happesuse ning tugeva pigmendi poolest ja annab seetõttu hästi marjaseid ning rohkete pehmete tanniinidega veini. Prieto Picudo viinamarjad selle veini tarbeks on korjatud käsitsi 18kg kastidesse. Fermentatsioon toimub iseeneslikult ehk õhust leiduva pärmiga 21 päeva jooksul 25 kraadi juures. Pärast kääritamist suundub vein prantsuse tammevaatidesse 6 kuuks õilistuma. Enne müügile paiskamist lastakse veinil veel täiendavad 12 kuud pudelis küpseda ja rahuneda. Särava ning sügava purpurse tooniga. Aroom on intensiivne, tunda on miskit lillelist, punaseid õisi, metsamarju, värskelt küpsetatud saia, mis tuleb koos valge trühvli ja metsaaluse nüanssidega ehk vein väljendab juba julgelt oma imeilusaid sekundaarseid noote. Maitse on rohke ja kompleksne, samal ajal värskendav, suurepärases balansis, hästi integreeritud happesus, pehmed tanniinid. Tunda on maasikakooki ja kreemiseid noote, mis tulenevad malolaktilisest fermentatsioonist tammevaatides. Ideaalne kaaslane kõiksugustele suupistetele, tapastele, juustud, lihalõigud, pasta ja paella kõrvale.
Dominio de Tares veinimaja loodi aastal 2000 ning neist sai koheselt kogu piirkonna pioneer ja eestkõneleja. Alles 11a varem, aastal 1989 loodi DO Bierzo ametlik apellatsioon, kuigi selle imepisikese veinipiirkonna ajalugu ulatub pikalt phylloxera-eelsesse perioodi ehk 19, sajandisse. Dominio de Tares veinimaja esimene aastakäik oligi 2000, mis saavutas suurt edu ja veinikriitikute heakskiidu ning pani selle tundmatu piirkonna oma tundmatute kohalike viinamarjasortidega maailmakaaridle. Bierzos toimib nö väikepõllumajandussüsteem, kus maalapid on pärandatud isalt pojale ning need lapid omakorda poolitatud järgmise põlvkonna vahel - selles osas väga sarnane näiteks Burgundiale. Keskmine kõrgus merepinnast on 650m.
Sarnased tooted