Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Cumal

Dominio de Tares
Laos
(1)
37,60 €
(6)
225,60 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Dominio de Tares
Värvus punane
Riik Hispaania
Viinamarjasort Prieto Picudo
Piirkond El Bierzo Alto, Leon, Castilla Y León
Aastakäik 2018
Apellatsioon V.T. Castilla y León
Alkoholi protsent 14,5%
Serveerimistemperatuur 14°C
Toote tüüp Punane vein
Liik Kaitstud geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga küpsetatud liha, hautised, botillod, lambajuustud või tammetõruga toidetud Ibeeria sink.
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Cumal on väljasuremisohust päästetud viinamarjasordi Prieto Picudo kõrgeim tase. Viinamarjad, mis pärit 80-aastastelt ning merepinnast 850 meetri kõrgusel asuvatelt viinapuudelt annavad elegantsust täis veini. Vein on värvilt Intensiivne rubiinpunane. Aroomis marjasus ja puuviljasus ning õrn lillelisus. Lisanduvad röstitud leib ja kohv. Maitses on vein rafineeritud ja elegantne, õrna röstise järelmaitsega. Sõna "Cumal" väljendab hispaania keeles miskit tipmist, kõrgemal asetsevat - nagu needsamad Prieto Picudo aiad, millest Cumal´i-nimelist veini toodetakse.
Dominio de Tares veinimaja loodi aastal 2000 ning neist sai koheselt kogu piirkonna pioneer ja eestkõneleja. Alles 11a varem, aastal 1989 loodi DO Bierzo ametlik apellatsioon, kuigi selle imepisikese veinipiirkonna ajalugu ulatub pikalt phylloxera-eelsesse perioodi ehk 19, sajandisse. Dominio de Tares veinimaja esimene aastakäik oligi 2000, mis saavutas suurt edu ja veinikriitikute heakskiidu ning pani selle tundmatu piirkonna oma tundmatute kohalike viinamarjasortidega maailmakaaridle. Bierzos toimib nö väikepõllumajandussüsteem, kus maalapid on pärandatud isalt pojale ning need lapid omakorda poolitatud järgmise põlvkonna vahel - selles osas väga sarnane näiteks Burgundiale. Keskmine kõrgus merepinnast on 650m.
Sarnased tooted