Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Cepas Viejas

Dominio de Tares
Laos
(1)
24,19 €
(6)
145,11 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Dominio de Tares
Värvus punane
Riik Hispaania
Viinamarjasort Mencia
Piirkond El Bierzo, Leon, Castilla Y León
Aastakäik 2019
Apellatsioon D.O. Bierzo
Alkoholi protsent 14,5%
Serveerimistemperatuur Dekanteeri! 14°C
Toote tüüp Punane vein
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga ahjuliha, hautised, väärikad juustud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus

Cepas Viejas ehk tõlkes "vanad viinapuud", mis Mencia viinamarjad selle veini tarbeks on kasvatanud on koguni 60a vanad ning asuvad ca 700 m kõrgusel merepinnast. Viinamarjad on korjatud käsitsi. Vein on kääritatud iseeneslikult ehk loomuliku õhusleiduva pärmiga. Veini on õilistatud 10 kuud prantsuse tamevaadis ning täiendavad 18 kuud enne müügile paiskamist pudelis rahunenud ja tasakaalu kogunud. Vein on välimuselt kirgas rubiinpunane, lillaka helgiga. Aroom on intensiivne ja kompleksne, domineerivad mustikad, lagrits ja kakao, lõpus tunda röstiseid noote. Maitses on vein meeldivalt ümar ja suurepärases tasakaalus, tanniinid on kui siid ja samet, domineerivad mustad metsamarjad, järelmaitses fenkol ja seeder. Suurepärane kaaslane ahjuliha ning hautiste juurde. Naudi väärikate juustude või Iberico singi kõrvale.

Dominio de Tares veinimaja loodi aastal 2000 ning neist sai koheselt kogu piirkonna pioneer ja eestkõneleja. Alles 11a varem, aastal 1989 loodi DO Bierzo ametlik apellatsioon, kuigi selle imepisikese veinipiirkonna ajalugu ulatub pikalt phylloxera-eelsesse perioodi ehk 19, sajandisse. Dominio de Tares veinimaja esimene aastakäik oligi 2000, mis saavutas suurt edu ja veinikriitikute heakskiidu ning pani selle tundmatu piirkonna oma tundmatute kohalike viinamarjasortidega maailmakaaridle. Bierzos toimib nö väikepõllumajandussüsteem, kus maalapid on pärandatud isalt pojale ning need lapid omakorda poolitatud järgmise põlvkonna vahel - selles osas väga sarnane näiteks Burgundiale. Keskmine kõrgus merepinnast on 650m.

Sarnased tooted