Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Bembibre

Dominio de Tares
Laos
(1)
54,85 €
(6)
329,10 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Dominio de Tares
Värvus punane
Riik Hispaania
Viinamarjasort Mencia
Piirkond El Bierzo, Leon, Castilla Y León
Aastakäik 2018
Apellatsioon D.O. Bierzo
Alkoholi protsent 15%
Serveerimistemperatuur Dekanteeri! 16°C
Toote tüüp Punane vein
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud geograafilise tähisega vein
Sobivus toiduga hautised, metsloomaliha, lambalihahautis, väärikad juustud
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Bembibre tähistab linna nime Hispaanias, Leoni provintsis, El Bierzo piirkonnas. Mencia viinamarjad selle veini tarbeks on korjatud käsitsi. Mencia on kohalik sort, mida kasvatatksegi peamiselt Hispaania põhjaosas ning Portugalis (seal nimetatakse seda Jaen´iks). Veini kääritamine toimub naturaalse õhust leiduva pärmiga 25 päeva jooksul suurtes prantsuse tammevaatides. Seejärel suunatakse 15 kuuks väikestesse prantsuse tamme vaatidesse õilistuma. Enne müügile paiskamist rahuneb vein veel miinimum 24 kuud pudelis. Särava ja sügava rubiinpunase tooniga. Aroomilt kompleksne ja sügav, tunda on moosiseid metsmarju, balsamiäädikat, sigarit ja grafiiti. Maitse on tihe ja suurepärases tasakaalus. Moosised metsamarjad jätkuvad, tanninid on suus kui siid ja samet, elegantne järelmaitse sillutab teed mustale ploomile ja seedrile. Vein on ideaalne kaaslane maitsekate toitude juurde nagu kõiksugu lihahautised, metsloomaliha, ahjulammas, laagerdatud juustud. Ava vein mõnda aega enne selle nautimist, soovitame dekanteerida, et vein saaks avaneda ja avaldada oma parimaid külgi.
Dominio de Tares veinimaja loodi aastal 2000 ning neist sai koheselt kogu piirkonna pioneer ja eestkõneleja. Alles 11a varem, aastal 1989 loodi DO Bierzo ametlik apellatsioon, kuigi selle imepisikese veinipiirkonna ajalugu ulatub pikalt phylloxera-eelsesse perioodi ehk 19, sajandisse. Dominio de Tares veinimaja esimene aastakäik oligi 2000, mis saavutas suurt edu ja veinikriitikute heakskiidu ning pani selle tundmatu piirkonna oma tundmatute kohalike viinamarjasortidega maailmakaaridle. Bierzos toimib nö väikepõllumajandussüsteem, kus maalapid on pärandatud isalt pojale ning need lapid omakorda poolitatud järgmise põlvkonna vahel - selles osas väga sarnane näiteks Burgundiale. Keskmine kõrgus merepinnast on 650m.
Sarnased tooted