Bestwine klubiliikmetele täishinnaga toodetelt -20%. Tasuta transport alates 50 € Tallinnas (ja alates 100 € väljaspool Tallinna).

Esinduspood:

+372 622 8970

E-pood:

+372 5305 2053 (E–R kell 9–17)

0
0,00 €
Minu ostukorv
Ostukorv on tühi
Kõik kokku:
0,00 €
Tasuta kojuvedu alates 50€

Achleiten Grüner Veltliner Smaragd Late Release

Domäne Wachau
Laos
(1)
45,57 €
(6)
273,42 €

Klubiliikme soodustus -20% 
kõikidelt toodetelt

Bestwine garanteerib veinide 
kõrge kvaliteedi

Tasuta transport 
alates 50€ ostust

Online sommeljee

Tootja Domäne Wachau
Värvus valge
Riik Austria
Viinamarjasort Grüner Veltliner
Piirkond Wachau
Aastakäik 2017
Apellatsioon Wachau DAC
Alkoholi protsent 13,5%
Serveerimistemperatuur 8°C
Toote tüüp Valge vein
Maht 75cl
Loodussõbralik valmistusviis kestlik viinamarjakasvatus
Liik Kaitstud päritolunimetusega vein
Sobivus toiduga Aasia toidud, keedetud veiseliha, vasika kintsukliha
Kirjeldus Tootja Kirjeldus
Achleiteni aia veinid on tuntud oma unikaalsuse poolest. Suitsune mineraalsus, õrnad tulikivi noodid ning kompleksne struktuur. Grüner Veltlinerid sellest aiast on eriti ürdiselt vürtsikad. Samaaegselt mänglevad elegantsed luuviljanoodid ning troopilised puuviljad. Happesus on särtsakas ja "kindlakäeline" ning seejuures võrratult meeldiv. Termin Smaragd tähendab kuiva ja kompleksset veini Wachaust. Lisaks artikuleeritud struktuurile ja sügavusele, mis neis veinides on, tähendab Smaragd ka arengupotentsiaali. Vein on vägagi veetlev juba oma nooruses, esimese "tipu" saavutab ta umbes 3-5 aasta vanuselt, seda veini võib hoida kuni 15 aastat. Legendaarne Achleiteni nimeline viinapuuaed - Domäne Wachau lipulaev - asub Weisskircheni külas. See "single vinyard" on kuulus võrratult mineraalse karakteriga veinide poolest. Terrassid ja kiviseinad, mis ulatuvad 12. sajandisse ja silikaadirikkad mullad on selle suurepärase asukoha tunnusjooned. Ülemistel terrassidel on valdavaks aluspinnaseks gneiss, alumistel domineerivad aga amfiboliitsed moondekivimid. Geoloogilisi detaile palju, kuid selle veini olemuse ja kirjeldamise lahutamatu osa ja alustala. 2016 aasta algas väga keeruliselt. Kevadised öökülmad panid saagikusele korraliku põntsu. Viinapuud õitsesid tavapärasest kõvasti hiljem, alles juuni lõpus. Suvi "venis", temperatuurid ei kerinud sel aastal väga kõrgeks ning viinapuude vegetatiivne periood sai seetõttu pikk - see omakorda toob viinamarjades ja veinis esile vürtsikust ja mineraalsust. 2016 aastakäigu stiil on väga erinev eelnevatest, vein on "pingul", kontsentreeritud ja elegantseid maitseplahvatusi täis. Töö viinapuuaias käib kestliku viinamarjakasvatuse ja üha enam orgaaniliste põhimõtete järgi - putukate ja umbrohutõrjeks keemiat ei kasutata ning korje toimub käsitsi, nagu Wachaus ikka. Achleiteni saagikus on väike ning viinamarjad korjatakse väga rangete kriteeriumite järgi mitmes jaos järgides väga täpselt viinamarjade küpsusastet. Viinamarjadel lastakse mõned tunnid kestadel matsereeruda. Seejärel toimub õrn press. Üks osa viinamarjadest käärib tammevaatides ning õhus leiduva naturaalse pärmiga. Teine osa terastankides kuiva kultuurpärmiga. Need kaks lähenemist segatakse kokku alles hiljem, nii saab vein komplekssem ja mitmetahulisem. Pärast fermentatsiooni suunatakse vein suurtesse tammevaatidesse pärmisettele 5 aastaks "istuma", õilsust, kehandit ja kreemisust koguma. Vein pudeldati 2021. a hiliskevadel ilma selitamata ega filtreerimata. Vein sobib suurepäraselt klassikalise Austria toidu juurde nagu näiteks keedetud veiseliha õuna-redise-endiivia-murulaugu kastmes või vasika kintsuliha. Eriti hästi harmoniseerub Grüner Veltliner smaragd maitsekate Aasia roogadega. Erakordne vein legendaarsest viinapuuaiast ning ühest erilisest 2016 aastast!
Domäne Wachau veinid tulevad iidsetest terrassaedadest. Kiviaedadega ümbritsetud põllulapid esindavad parimaid pinnaseid ja positsioone, mida Austrial Doonau jõe kõrgetel kallastel pakkuda on. Domäne Wachau on pika ajalooga väikseid veinitegijaid ühendav kooperatiiv. Nende poolt toodetud vein moodustab 30% kogu piirkonna veinitoodangust. Valmistatakse peamiselt preemiumklassi valgeid veine. Oma kvaliteetse valikuga kuulub Domäne Wachau Austria kümne tipptegija hulka.
Sarnased tooted