Louis Max Nuits St. Georges Les Lievres

Tootja

Louis Max

Värvus

punane

Riik

Prantsusmaa

Viinamarjasort

Pinot Noir

Piirkond

Burgundia

Aastakäik

2016/2017

Apellatsioon

Les Lievres

Alkoholi protsent

13 %

Sündmus

külla kaasa

Serveerimistemperatuur

15 °C

Maht

75 cl

Sobivus toiduga

kastmesed liharoad, röstitud metsloomaliha, pehmemaitselised juustud

Laoseis: Laos
Kirjeldus
Maison Louis Max asutati 1859. aastal Prantsusmaa suurimate veinide kodus, Burgundia südames, Nuits-Saint-Georges´is.Veinimaja peamiseks tegevuspiirkonnaks ongi Burgundia, kus omatakse veiniaedu 230 hektari ulatuses. Lisaks Burgundiale on veinimajal valdused ka Rhône´i orus ja Languedocis. Suuremale osale veinidest on omistatud orgaanilise veiniviljeluse sertifikaat. Louis Maxi veinid on esindatud Prantsusmaa parimates restoranides ning mitmete premium lennuliinide äriklassi veinikaartidel.
Nuits-Saint-Georges´ veinid valmistatakse Nuits-Saint-Georges ja Prémeaux-Prissey´s. Pinnas on peamiselt savikas ja lubjakivine. Nuits-Saint-Georges´ terroir on tuntud oma eriliste Pinot Noir´de poolest.
Viinamarjad korjatakse ning sorteeritakse käsitsi, pooled marjadest varretustatakse. Lisaks tavapärasele fermentatsioonile veedab vein 18 kuud tammevaadis, millest kolmandik on uued.
Veini iseloomustab kirgas rubiinpunane värvus. Aroomis kirss, mustsõstar, animaalsus ning vürtsikad noodid. Suus on vein hästi tasakaalus ning hea kontsentratsiooniga, siidine tanniinsus ja marjane iseloom, mida toetab elegantne tamme vanilje ning pikk lõppmaitse. Parim nautimiseks 10-15 aasta pärast.
Sobib hästi kastmeste liharoogadega, röstitud või grillitud metsloomaliha ja pehmemaitseliste juustudega.
79,95 €  
Kogus:
+ -